23 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami Komendy Policji w Koziegłowach. Podczas prelekcji funkcjonariusze przypomnieli dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas letniego wypoczynku.
W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klasy I uczestniczyli w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka” natomiast uczniowie klasy II w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „ „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele, nasza szkoła dołączyła do projektu Wellbefi Zdalny Psycholog, realizowanego przez Fundację Wspólnie Dla Sprawy.
Projekt został stworzony po to, aby wszyscy uczniowie, rodzice i nauczyciele mogli szybko i łatwo uzyskać wsparcie psychologiczne online. To bezpłatna i anonimowa pomoc dostępna bez wychodzenia z domu – w formie czatu, rozmowy telefonicznej lub wideorozmowy.
W dniach 8 i 15 czerwca w ramach zajęć z Edukacji dla bezpieczeństwa w naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia ze strzelectwa i terenoznawstwa, które poprowadził zaproszony żołnierz Wojska Polskiego – p. Grzegorz Sawicki. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom klasy ósmej praktycznych umiejętności, jakie obejmuje program nauczania EDB z zakresu logistyki, orientacji w terenie oraz bezpiecznym posługiwaniu się bronią.
W dniach 11–12 czerwca uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Był to wyjątkowy wyjazd, który stał się pięknym zwieńczeniem ośmiu lat nauki w naszej szkole.
Uczniowie klasy III odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne Sokole Ranczo w Biskupicach. Choć pogoda nie była idealna, wszystkim dopisywały świetne humory i chęć do wspólnej zabawy.
W dniu 10 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Orientarium ZOO w Łodzi.Podczas zwiedzania mieli możliwość poznania wielu gatunków zwierząt pochodzących z różnych regionów świata oraz poszerzenia swojej wiedzy przyrodniczej.
Szczególnym zainteresowaniem cieszył się podwodny tunel umożliwiający obserwację zwierząt wodnych w ich naturalnie odtworzonym środowisku.
9 czerwca reprezentanci klas młodszych naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym turnieju sportowym „Gry i zabawy”. Jak co roku młodzi zawodnicy rywalizowali z uczniami innych szkół, wykazując się sprawnością, zaangażowaniem i doskonałą współpracą, a przy tym świetnie się bawili. Dzięki pracy zespołowej nasza drużyna wróciła do szkoły z pucharem oraz nowiutką piłką . Każdy uczestnik otrzymał również pamiątkowy medal .
Za nami dzień pełen uśmiechu i radości. Każdy uczeń w naszej szkole mógł 1 czerwca poczuć się jak w rodzinie, dlatego świetną zabawą było malowanie na szkolnym korytarzu wspólnego „akwarium”, w którym każda rybka ma swoje miejsce .
W środę 27 maja przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Antoni Gacek, Anna Michalska i Michalina Marchewka – uczestniczyli w II Jurajskim Zlocie Samorządów Uczniowskich w Olsztynie.
W dniu 25 maja uczniowie klas szóstej, siódmej oraz ósmej naszej szkoły wybrali się do kina „Bajka” w Poraju na spotkanie z raperem Piotrem POISONem Plichtą. Nie było to jednak spotkanie tylko muzyczne, ale przede wszystkim dotyczące profilaktyki uzależnień.
Dzień Patrona był również świetną okazją do wykazania się wiedzą na temat życia i twórczości Marii Konopnickiej. Z każdej klasy wytypowano po dwoje przedstawicieli, których zadaniem było rozwiązanie testu, udzielenie odpowiedzi na kilka pytań, prawidłowe wypełnienie krzyżówki i ułożenie puzzli.
Z okazji Dnia Patrona uczniowie przygotowali przedstawienie pt. „O krasnoludkach i sierotce Marysi” na podstawie baśni Marii Konopnickiej pod czujnym okiem Pani Iwony Pluty-Łyszczarz.
Patron szkoły jest ważną postacią dla całej społeczności szkolnej. Jego życie i działalność są źródłem wiedzy oraz inspiracją dla uczniów. Dzień Patrona to okazja do przypomnienia jego dorobku i wspólnego świętowania.
W czwartek 21 maja w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście: pani wójt Katarzyna Kaźmierczak, przewodnicząca Rady Gminy Poraj pani Ewa Masloń, radna pani Marta Męcik, proboszcz naszej parafii ksiądz Jan Lisiecki, zastępca kierownika Referatu Organizacyjnego i Spraw Społecznych pan Andrzej Kozlowski oraz sołtys pan Jerzy Kimla.