Wojskowa lekcja EDB

W dniach 8 i 15 czerwca w ramach zajęć z Edukacji dla bezpieczeństwa w naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia ze strzelectwa i terenoznawstwa, które poprowadził zaproszony żołnierz Wojska Polskiego – p. Grzegorz Sawicki. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom klasy ósmej praktycznych umiejętności, jakie obejmuje program nauczania EDB z zakresu logistyki, orientacji w terenie oraz bezpiecznym posługiwaniu się bronią.
Uczniowie mieli rzadką okazję do zadawania pytań dotyczących realiów służby wojskowej. Lekcja łączyła podręcznikową teorię z cennymi radami praktyka. Bardzo dziękujemy za tak wspaniałe i przydatne zajęcia!